Rád bych se Vám představil nejen oficiálně, tím co dělám a v čem vám mohu být prospěšný, ale i tím, jak vlastně začala moje profesní kariéra v oblasti tvorby webu a internetového marketingu. 

I když jsem vždy plánoval pracovat v oblasti IT, k tvorbě webových stránek a internetovému marketingu jsem se dostal vlastně náhodou. Moje první seznámení s internetem bylo v první ročníku vysoké školy v roce 1998. Český internet byl tenkrát v plenkách a fungovaly jen weby jako Seznam.cz, Email.cz a podobné průkopnické služby, které už mají dnes spoustu konkurentů a samozřejmě jsou také na mnohem vyspělejší úrovni než tehdy.

První pokusy s webem

Používání internetu a můj tehdejší zájem o druhou světovou válku mě ponoukl k tomu, abych si vlastní stránky s touto tématikou vytvořil. Po troše hledání jsem si stáhl referenční příručku HTML 4 a pustil se do učení. Po pár týdnech samostudia a pár desítkách hodin práce jsem vytvořil svůj první web a měl z toho velkou radost. Z dnešního pohledu se jedná o primitivní web s framy, ale tehdy jsem za to sklidil poměrně dost pochvalných komentářů a měl díky tomu zápočet z tvorby WWW v kapse. :-)

Hitlerovi generálové - rok cca 1999

Kolem roku 2001 jsem poprvé vykročil do byznysu, když jsme spolu s bratrem ještě v průběhu studia na VŠ vytvořili malou firmu na tvorbu stránek. Po několika měsících jsme zjistili, že nemáme ani jeden čas se tomu naplno věnovat a raději jsme se věnovali vzdělání. O pár let později jsem se k webu vrátil, když jsem spustil e-shop na prodej antivirových a dalších programů pro zabezpečení počítače. Eshop běží dodnes, byť na jiném systému a na doméně Antimalware.cz.

Zkušenosti s CMS Joomla!

Původní e-shop byl na speciálním pronajatém řešení a v mnohém mi nevyhovoval. Začal jsem tedy hledat jiné řešení až jsem narazil CMS Joomla! a komponentu pro provoz e-shopu Virtuemart. Joomla! je tzv. open source redakční systém, kam je možné nainstalovat i další aplikace, jako je právě zmiňovaná komponenta pro e-shop s názvem Virtuemart. Tehdy se psal rok 2006 a i tento systém za sebou neměl dlouhý vývoj.

O cca tři roky později jsem provedl zásadní redesign webu a přešel na verzi Joomla! 1.5, na které běží web doposud. Mimochodem během příštího měsíce začnu připravovat další zásadní redesign s přechodem na nejnovější verzi systému, takže se je na co těšit. V jednom z příštích blogů napíšu na co si dát při redesignu webu pozor, protože špatný redesign může znamenat úbytek návštěvnosti i snížení konverzí. V překladu - můžete přijít o spoustu práce i peněz.

Každopádně již od roku 2006 jsem sledoval trendy v oblasti tvorby www a marketingu na internetu a postupně, protože moc literatury v této oblasti nebylo a pokud ano, tak nebyla právě aktuální, získával zkušenosti a zjišťoval co funguje a co ne. Moje cesta měla spoustu slepých uliček, ale protože jsem byl nadšenec, postupoval jsem stále dál. Zároveň jsem spustil další projekty - Wehrmacht.cz založený na původních stránkách Hitlerovi generálové, vlastní blog Tomaspaulik.cz a také web, který se přímo věnuje Joomle! s názvem Joomla prakticky

Zásadní profesní zlom u mě nastal v roce 2011, kdy jsem z oblasti správy počítačových sítí naplno přešel k tvorbě webů a nastoupil na pozici konzultanta ve významné českobudějovické firmě. Zde jsem působil do závěru roku 2012, kdy jsem se rozhodl naplno věnoval vlastnímu e-shopu, tvorbě webů a internetovému marketingu pro své známé, což se záhy rozšířilo i na další klienty. 

Co dál?

Snažím se na sobě neustále pracovat, zúčastnil jsem se několika školení v oblasti SEO a internetového marketingu, i dalších zajímavých akcí jako byl Copycamp, o kterém píšu na jiném místě tohoto webu. Také se snažím skloubit pracovní vytížení s cestováním a sportem, které mám rád a politikou, které se snažím věnovat ku prospěchu mého milovaného města Českých Budějovic. Ve volných chvílích se snažím psát na svoje weby a studovat novinky ve svém oboru a vědě (zejména vesmíru a astrofyzice). 

Potřebujete-li pomoci s tvorbou stránek či zlepšení jejich fungování, můžete se na mě s důvěrou obrátit. Rád si s vámi popovídám o tom, jak bych vám mohl být prospěšný. Stejně tak se vám rád pokusím pomoci, pokud se dostanete do slepé uličky při práci s Joomlou nebo Virtuemartem. Nebojte se a kontaktujte mě vyplněním formuláře, telefonicky nebo emailem.

Naši spokojení klienti

Výběr z našich referencí

 • ARPIDA o.s.
 • ČESKÝ TRÁVNÍK
 • Advokátní kancelář HÁJEK - ZRZAVECKÝ
 • ProjectPharm

Navštivte naši kancelář

 • Adresa: Resslova 27, 370 10 České Budějovice, CZ
 • Telefon: +420 777 216 060
 • E-mail: info@avexa.cz
 • Pondělí až pátek - 8:00 až 17:00
 • Sobota a neděle - zavřeno

Fakturační údaje

 • Firma: AVEXAPro s.r.o.
 • IČ: 04827473
 • DIČ: CZ04827473

 • Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích oddíl C, vložka 24615.
 • Číslo účtu: Fio banka a.s. 2600947379/2010

Kontaktujte nás

Vyplňte tento kontaktní formulář a my se vám brzo ozveme.